Історія

Олександр Онищук та Мільо Ференц починаючи з 2007 року проводили в навчальних закладах міста Ужгород превентивні заходи(інтерактивні заняття про шкідливі звички і навички безпечної поведінки). В 2014 році, з метою урізноманітнення своєї діяльності, вони вирішили провести спортивний захід для того, щоб мотивувати молоде покоління вести здоровий спосіб життя. В планах не було створювати спортивний клуб, чи ще щось в цьому роді, просто бажали провести разово спортивний захід. Коли повстав вибір виду спорту вони обрали флорбол, адже вважали, що це щось новеньке і учням школи може сподобатись це. Про флорбол вони знали давно, коли інвентар їм був подарований їхнім товаришем, Володимиром Вітруком, який вони використовували під час акцій в місті та таборах.


 


Спортивну акцію назначили на 9 квітня 2014 року в УЗОШ№6 ім.Гренджі-Донського. Дану школу обрали, тому що вона радо відгукнулась на дану пропозицію. Перед цією акцією вони пройшлись по класам та запросили всіх охочих долучитись після уроків, очікувалось декілька десятків учнів. Але відбулась дуже неочікувана річ, на цю акцію прийшло всього-на-всього 3 учня(Владислав Романенко, Ростислав Шапочка, Станіслав Бланар). І здавалось би, що це була провальна акція, але ці учні були настільки захоплені тим, що відбувалось, що попрохали провести ще щось подібне, а потім ще і ще… так розпочались тренування по флорболу, хоча великих амбітних цілей по створенню клубу ніхто не ставив, це просто був час для розваг.

Згодом було чимало тих, хто приходив та йшов геть. Проте й були ті, хто залишався і саме вони й додають наснагу рухатись далі.


В березні 2015 року Олександр Онищук та Ференц Мільо пройшли навчання для тренерів, яке проводили Асоціація Християн Спортсменів спільно з християнською флорбольною лігою “EDGE”.


 


На свої перші ігри команда виїхала 23 травня 2015 року до Львову. Команда (Ференц Мільо, Владислав Романенко, Ростислав Шапочка, Станіслав Бланар та Олександр Матоляк) виїхали на тур християнської флорбольної ліги “EDGE”, де спробували вперше зіграти проти досвідчених команд в складі команди “Комета” (Волинська область).На весні 2015 року Ференц Мільо, Олександр Онищук та Олександр Матоляк почали шукати шляхи наповнення гравцями команду. Один з методів обрали презентації флорболу на уроках фізкультури в школах, так в квітні були проведені презентації в УЗОШ№2 та УЗОШ№12.


 


2 жовтня 2015 року до наявного складу команди (Ференц Мільо, Олександр Онищук, Олександр Матоляк, Владислав Романенко, Ростислав Шапочка, Станіслав Бланар, Галишич Олександр) долучились ще чотири гравця(Олександр Мигович, Євгеній Часовських, Василь Лютянський та Владислав Плакош). З цього моменту почалась нова фаза розвитку команди.У жовтні того ж року команду було названо “Альфа”. Назва обиралась шляхом голосування, більшість проголосували саме за цей варіант. Один з членів команди, Олександр Галишич, розробив логотип для команди.В грудні 2015 року Ференц Мільо та Ростислав Шапочка закінчують курси Академії флорболу України за напрямком “Тренер 1 рівень”.


 


У грудні того ж року, на запрошення до команди “Альфа” приїжджає тренер та гравці клубу “Скіф”(м.Новий Розділ). Вони проводять тренування для гравців команди.


 


26 грудня 2015 року команда “Альфа”  в повноцінному складі виїхала на свої перші змагання. Це був аматорський турнір в м.Мукачево. І перша участь завершилась перемогою.В грудні того ж року було прийнято рішення про створення Громадської організації “Флорбольний клуб “Альфа”. Всі необхідні документи були подані в відповідні державні установи та було отримано свідоцтво про реєстрацію ГО.


В лютому 2016 році на запрошення клубу приїхав Тамуз Хідір, який провів майстер клас для гравців.16 березня 2016 був проведений в м.Мукачево перший обласний з турніру, де ФлК “Альфа” отримав перемогу.Ще чимало людей долучалось до клубу, проводились майстер-класи, ми їздили на різні турніри, перші міжнародні турніри, перший раз заявились на Чемпіонат України, проводили чимало презентацій флорболу, врешті решт набрали дві повноцінні команди і робимо все можливо аби й надалі розвиватись.  На цьому історія клубу не закінчена, вона продовжуються, й час-від-часу тут буде оновлюватись.


VK група клубу                  VK група команди                  Facebook група