Принцип «Чесна гра»

> Повага до гри:

Це означає ставитися до гри так, щоб вона доставляла тобі задоволення і ти міг показати себе з найкращого боку. Це означає поважати офіційних осіб і виконувані ними функції. Повага до гри – це значить грати за правилами, більш того, грати в дусі правил і самого спортивного змагання.

 

> Повага до товаришів по команді, тренерів і суперника:

належним чином готуватися до змагань, робити все від тебе залежне, підбадьорювати товаришів по команді і спонукати їх сумлінно ставитися до гри. Вести з суперником гідну гру; не допускати на його адресу принизливих зауважень, припиняти суперечки і не допускати насильства.

 

> Самоповага:

Належним чином готуватися до змагань як фізично, так і психологічно. Це означає бути в належній фізичній формі і психологічно бути готовим зробити все від тебе залежне, незалежно від результату. Спортсмени, що володіють почуттям власної гідності, не вживають психоактивних речовин, що підвищують витривалість. Це також означає вміти захищати свої права або гідність в разі несправедливого ставлення до тебе з боку суперника, товариша по команді або тренера.

 

> Збалансована змагальність:

Змагання – найважливіший елемент заняття спортом, однак занадто велика націленість на перемогу може мати для молодих спортсменів цілий ряд негативних наслідків:

  • пропадає задоволення від гри;
  • невиправдано зростає навантаження на гравців;
  • для тих, хто не особливо прагне виграти, спорт може втратити свою привабливість;
  • може з’явитися бажання вдатися до речовин, що підвищує витривалість.

Кожен спортсмен і кожна команда відносяться до змагань по-різному, однак прагнення до перемоги не повинно переважати над вимогами “чесної гри”. Прагнення до перемоги за всяку ціну спотворює справжній зміст змагання.