Що таке флорбол?

           Флорбол – вид спорту №100 в Україні. Саме під таким номером флорбол було включено до Реєстру визнаних видів спорту в Україні (розділ ІІ “Неолімпійські види спорту”). Таке рішення було прийняте Комісією з визнання видів спорту в Україні 27 лютого 2012 року та підтверджене Наказом Державної служби молоді та спорту № 969 від 02 березня 2012 року.
Існує в Україні орієнтовно з 2003 року. Але лише кілька років тому він почав набирати шалену популярність серед українців.

       

     

        Флорбол з’явився у Канаді, коли тамтешні хокеїсти шукали можливостей для тренувань улітку за відсутності льодових майданчиків. Так з’явився так званий “floor hockey”. Він відрізнявся від сучасного флорболу, але з часом набув звичних флорболу рис. До речі, в різних країнах флорбол по-різному називається: innebandy, unihockey, salibandy. Але згодом все це об’єднали в загальну назву «Floorball», а в 1986 році була заснована Міжнародна федерація флорболу. На сьогоднішній день МФФ об’єднує флорбольні федерації 63 країн, що значно укріпило позиції флорболу у всьому світі.

         На полі в кожній команді присутні 5 польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише ключкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не наносити удари по воротах. Ця гра схожа на хокей з м’ячем і на хокей без льодового майданчика, проте в правилах цих ігор є суттєві відмінності. Тривалість гри — 3 періоди по 20 хв. Перерва між періодами триває 10 хвилин. 

          Флорбол – безконтактна гра. Єдиним дозволеним силовим прийомом є гра плечем в плече, у випадку ведення боротьби за м’яч, не контрольований жодним з гравців. Якщо гравець порушив правила, протилежна команда отримує право на штрафний удар. Гравців можуть карати дво- або п’ятихвилинними вилученнями. За неспортивну поведінку гравець може бути вилучений на 10 хв. Найважчим покаранням є вилучення до завершення матчу.

         Гра проходить на майданчику розміром 40 на 20 метрів, закритим бортиками, кути заокруглені. 

 

ВІКІПЕДІЯ